Chrání Váš motor, 
převodovku
A šetří palivo

Mikromolekulární přísady a maziva 4. a 5. generace

Prodlužují životnost

Díky výraznému snížení tření vydrží Váš motor a převodovka déle.

Snižují opotřebení

Speciální ochranná vrstva uvnitř motoru ho chrání před nadměrným opotřebením.

Šetří náklady

Menší opotřebení součástek přináší také menší nároky na servis a údržbu.

Zvyšují provozní jistoty

Díky vytvořené ochranné vrstvě dokáže motor dočasně pracovat i po ztrátě olejové náplně.

POUŽITÍ
PRODUKTŮ MEGALON

Ochrana motoru

Ochrana
motoru

Díky vytvořené ochranné mikrovrstvě je motor chráněný vůči opotřebení a dokáže dočasně fungovat i po ztrátě olejové náplně.

Ochrana převodovky

Ochrana
převodovky

Výrazně snižuje opotřebení manuálních převodovek.

Ošetření paliv

Ošetření
paliv

Speciální patentovaný koncentrát přísad, který snižuje spotřebu PHM a čistí palivový systém.

VÝHODY
PRODUKTŮ MEGALON

snižuje tření a opotřebení / prodlužuje životnost / snižuje provozní náklady
/
snižuje spotřebu PHM a elektrické energie / snižuje náklady na údržbu
/
zvyšuje spolehlivost a výkon / snižuje emise

VŠEOBECNÝ
POPIS VLASTNOSTÍ

Produkty řady Megalon představují nejnovější generaci mikromolekulárních přísad určených pro použití v dopravě (automobilové, železniční, letecké a lodní). Ke snižování tření mezi kovovými částmi dochází na bázi mikrokeramické kluzní směsi (MKG – MikroKeramisches Gleitcompound) a třecích modifikátorů (5. generace), nebo modernizované receptury komplexních uhlovodíků a třecích modifikátorů (4. generace) obsažených v MEGALONU. Ty se pod tlakem spojí s kovovým povrchem a vytvoří novou metalo-organickou vrstvu. Tato „mikrovrstva“ vzniká na zatížených kovových plochách a působí jako ochranný „kluzný štít“, který je schopen odolávat bodovým teplotám až 1100 °C, vysokým tlakům i zatížením a je vysoce stabilní. Vytvořená vrstva se vyznačuje vysokou hladkostí povrchu a dokonalou kluzností.

Produkty

Megalon C+

Megalon C+

Mikromolekulární přísada na bázi modernizované patentované směsi komplexních uhlovodíků a třecích modifikátorů do motorů a manuálních převodovek, jejímž cílem je snížení tření a opotřebení a prodloužení životnosti. Po jejím zapracování (ujetím minimálně 500 km) se vytvoří ochranná vrstva, která i při studených startech výrazně chrání motor proti opotřebení a prodlužuje jeho životnost.

Detail produktu

Megalon Motor

Megalon Motor

Mikromolekulární přísada na bázi mikrokeramické kluzní směsi (MKG – Mikrokeramisches Gleitcompound) a třecích modifikátorů do motorů, jejímž cílem je snížení tření a opotřebení u železných i neželezných kovů. Výrazně prodlužuje životnost motorů, klade menší nároky na údržbu, snižuje spotřebu paliva, elektrické energie a hlučnost, přičemž zvyšuje spolehlivost.

Detail produktu

Megalon GETRIEBE

Megalon GETRIEBE

Mikrokeramická kluzní směs (MKG - Mikrokeramisches Gleitcompound) určená do manuálních převodovek v dopravě. Zvyšuje jejich životnost i spolehlivost a tzv. „provozní jistotu“, klade menší nároky na údržbu, snižuje spotřebu paliva, elektrické energie a hlučnost. Mnohonásobně snižuje tření mezi kluznými částmi součástek vytvořením kompaktní metalo-organické vrstvy, čímž vytváří dokonalý ochranný „kluzný štít”. Výrazně prodlužuje životnost převodovek snížením jejich opotřebení až o 50 %.

Detail produktu

Megalon D+

Megalon D+

Přísada s nejnovější patentovanou recepturou. Megalon D+ se přidává do paliva pro dieselové motory s komplexní kombinací nejkvalitnějších přísad, které zabezpečí plnohodnotné spalování nafty s minimalizací škodlivin. Tato přísada rozpouští karbonové usazeniny a nečistoty, omezuje nedokonalé hoření a výrazně snižuje problém „kouření“ dieselových motorů a emise škodlivin. Přísada je vhodná pro použití do vozidel jak s filtry pevných částic tak i bez nich.

Detail produktu

Megalon B+

Megalon B+

Přísada do paliva pro benzínové motory, která má multifunkční vlastnosti. Působí jako čistič a dispergent a má vynikající ochranné vlastnosti proti rzi i korozi. Aplikace Megalonu B+ má pozitivní výsledky nejen při čistění, ale i při odstraňování usazenin na sacích ventilech, stabilizaci oktanového čísla paliva a ochraně před zamrzáním paliva. Lze ho použít do veškerých druhů benzínů a byl testován pro klasické motory i turbomotory.

Detail produktu

Megalon FX 1,5 HI-TECH TUK

Megalon FX 1,5 HI-TECH TUK

Megalon FX1,5 HI-TECH TUK – patří do nejnovější generace plastických maziv (mazacích tuků) určených pro použití v dopravě. Vyznačuje se zvýšenou účinností, takže je vhodný i pro nejvíce zatěžovaná vozidla.

Detail produktu

MEGALON WR Tuk

MEGALON WR Tuk

Detail produktu

Megalon H+

Megalon H+

Přísada, která byla speciálně vyvinuta pro využití v dopravě za účelem ošetření olejových náplní hydraulických systémů a obvodů různých strojních a dopravních zařízení a dále pro případy, kde se používají např. turbínová nebo pístová čerpadla. Megalon H+ je vhodný jak pro železné tak pro neželezné kovy. Má vysoký čistící účinek, proto po aplikaci doporučujeme měnit olejové filtry.

Detail produktu