O NáS

HISTORIE PRODUKTŮ MEGALON

Historie našich produktů sahá do 70. let minulého století, kdy tým specialistů na tribologii vedený chemickým inženýrem Wernerem Meiselem začal s vývojem speciálních přísad do olejů za účelem snížit tření a opotřebení, a tím prodloužit životnost motorů a zařízení. Tento výzkum byl financován Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku se zaměřením na výzkum v oblasti letectví, konkrétně vývoj speciálních maziv pro raketoplány NASA. Výsledky výzkumu se tak využívaly pouze pro armádní účely a nebyly veřejně přístupné. Ke změně došlo až po roce 1990, kdy byly produkty uvolněny i pro civilní sektor. Naše výrobky prošly během svého vývoje mnoha etapami a dnes se již můžeme pochlubit 5. generací. Jedna z našich produktových řad je na bázi patentově chráněné receptury nanokeramické kluzní směsi. Vývoj v oblasti tribologie a tribotechniky je velmi dynamický a to, co bylo moderní před 10 lety, je dnes již zastaralé. Výroba originálních produktů Megalon probíhá výhradně v Německu.

Po úspěšné původní řadě přichází na trh nová řada produktů MEGALON  s vylepšenými vlastnostmi, vyšší účinností a vlastnostmi, které reflektují zvyšující se požadavky na ekologii. Produkty řady Megalon představují nejnovější generaci mikromolekulárních přísad určených pro použití v dopravě (automobilové, železniční, letecké a lodní). Ke snižování tření mezi kovovými částmi dochází na bázi mikrokeramické kluzní směsi (MKG – MikroKeramisches Gleitcompound) a třecích modifikátorů (5. generace), nebo modernizované receptury komplexních uhlovodíků a třecích modifikátorů (4. generace) obsažených v MEGALONU. Ty se pod tlakem spojí s kovovým povrchem a vytvoří novou metalo-organickou vrstvu. Tato „mikrovrstva“ vzniká na zatížených kovových plochách a působí jako ochranný „kluzný štít“, který je schopen odolávat bodovým teplotám až 1100 °C, vysokým tlakům i zatížením a je vysoce stabilní. Vytvořená vrstva se vyznačuje vysokou hladkostí povrchu a dokonalou kluzností. Megalon je představitelem látek, které mají a budou mít prvořadé postavení v oblasti maziv budoucnosti, a které jsou zdrojem vysokých finančních a materiálních úspor. Výrazně snižují tření a opotřebení motorů, převodovek a čistí palivový systém. Vývoj v oblasti tribologie a tribotechniky je velmi dynamický a to, co bylo moderní před 10 lety, je dnes již zastaralé.

NAŠE FILOSOFIE:

Našim cílem je dodávat co nejkvalitnější a nejúčinnější produkty a této filosofii přizpůsobujeme jak v Německu, tak i ve všech státech ve kterých působíme, celé naše úsilí. Protože nepřistupujeme ke kompromisům ohledně kvality produktů a služeb, nejsme a nebudeme nejlevnější. Na oplátku se ale vždy můžete spolehnout na nekompromisní kvalitu všech našich produktů a zároveň se Vám budeme snažit poskytnout co nejlepší služby a poradit Vám vždy, když to budete potřebovat.

VŠECHNY PRODUKTY JSOU PATENTOVĚ CHRÁNĚNÉ
A JEJICH VÝVOJ I VÝROBA PROBÍHÁ VÝHRADNĚ V NĚMECKU.


Těšíme se na spolupráci.